درخواست پشتیبانی از فروشنده

برای خرید یک پوسته شما باید حساب کاربری داشته باشید و وارد آن شده باشید. زیرا روند کار سیستم بدینگونه است که آیتم های خریداری شده را در کنترل پنل کاربری شما نمایش می دهد. پس اگر کاربر قالب فارسی نباشید کنترل پنلی هم نخواهید داشت که در آن آیتم خریداری شده شما نمایش داده شود که این یعنی تناقص در سناریوی سیستم. پس یک اکانت کاربری ایجاد کرده و وارد شوید تا بتوانید خریدی کامل و آسان داشته باشید. پس از خرید نام شما در فهرست خریداران آیتم ثبت شده و فروشنده می تواند تشخیص دهد که شما از خریداران آیتم وی هستید. بدین ترتیب می توانید بدون معرفی یا احراز هویت و تنها با ورود به حساب کاربری خود، بعنوان خریدار محصول درخواست خود را در بخش نظرات آن محصول مطرح نمایید تا بدین ترتیب هم به پاسخ برسید و هم پرسشی که با فروشنده مطرح می کنید راهنمای دیگرانی باشد که در آینده پرسش شما برایشان پیش می آید.
همچنین در فایل راهنمای محصول خریداری شده، ایمیل ساپورت فروشنده وجود دارد که می توانید برای ارتباط با فروشنده از آن استفاده نمایید.
همینطور در پروفایل کاربری فروشنده لینک تماس با وی وجود دارد که می توانید بعنوان گزینه ای دیگر برای برقراری ارتباط با فروشنده از آن استفاده نمایید.

هشدار

بیاد داشته باشید که بخش پشتیبانی وب سایت که از طریق کنترل پنل کاربری یا پس از ورود به سیستم از منوی بالای وب سایت در دسترس شما قرار می گیرد برای امور مربوط به خود پرتال است و نه محصولات ارائه شده. بهمین خاطر اگر بدنبال پشتیبانی برای قالبی که خریداری کرده اید هستید، امکانات پشتیبانی پرتال پاسخی برای شما بارمغان نخواهد آورد زیرا شما بجای فروشنده، با تیم پشتیبانی قالب فارسی تماس حاصل کرده اید. پس لطفاً هرگز برای درخواست پشتیبانی قالب ها از امکانات پشتیبانی قالب فارسی استفاده نفرمایید.

Product Info