ساخت راهنما

همه محصولات قالب فارسی ملزم به داشتن یک فایل راهنما در بسته اصلی خود هستند. این فایل به مصرف کننده امکان استفاده صحیح از محصول و رهایی از سردرگمی و مشکلاتی را می دهد که در استفاده نادرست از محصول ممکن است گریبانگیر او شود. همچنین محصولات با داشتن یک راهنمای کامل در خود می توانند به میزان بسیار زیادی درخواست های پشتیبانی را کاهش داده و بدین ترتیب از گرفته شدن وقت طراح برای پاسخگویی به پرسشهای تکراری خریداران جلوگیری نماید. همانگونه که می بینید دلایل محکمی وجود دارد که ما بر اساس آنها وجود یک فایل راهنما را در تمامی محصولات ضروری می دانیم.

مشخصات فایل راهنما

فایل راهنمای محصول در دو فرمت PDF یا HTML قابل ارائه است. این فایل در بسته اصلی محصول و در پوشه ای با نام Documentation تعبیه می شود تا براحتی توسط خریداران شناسایی شده و مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر زیبایی طراحی این فایل، سرفصل هایی نیز وجود دارد که پیشنهاد می کنیم در فایل خود بگنجانید. این سرفصل ها عبارتند از:

  1. نام کامل و اطلاعات تماس و پشتیبانی فروشنده
  2. توضیح درباره محصول در حد یک پاراگراف
  3. طریقه نصب و راه اندازی
  4. طریقه حذف و پاکسازی
  5. طریقه ترجمه متون
  6. آموزش ترجمه فایل(های) زبان قالب
  7. طریقه ویرایش کدهای استایل
  8. طریقه سفارشی سازی کدهای جاوااسکریپت در صورت وجود امکانات قابل ویرایش JS
  9. مشخصات تولیدکننده اصلی

عواقب فقدان یا نقص فایل راهنما

در صورتیکه قالب بارگزاری شده شما فاقد فایل راهنما باشد، فایل راهنما یک یا چند سرفصل از موارد یادشده در بالا را پوشش نداده باشد و یا فرمت آن غیر از PDF یا HTML باشد، قالب شما تأیید نخواهد شد. پس با توجه به سهولت تهیه این فایل، فواید بیشمار آن و همچنین حساسیتی که در روند بررسی اثر روی آن وجود دارد لازم است که در تهیه و تعبیه صحیح آن در بسته محصول دقت لازم را بعمل آورید.
فایل رهنما علاوه بر موارد فهرست شده بالا می تواند حاوی اطلاعاتی دیگر نیز باشد. بنابراین شما محدود به پوشش عناوین بالا نیستید و اگر تشخیص می دهید لازم است توضیحات بیشتری را به سند اضافه نمایید، می توانید این کار را انجام دهید.

Product Info