در دروپال، بارگزاری پوسته از طریق مدیریت سرور صورت می گیرد. در این آموزش نصب پوسته دروپال را در ۵ مرحله و به زبانی ساده فرا خواهید گرفت. برای نصب پوسته جدید روی وب سایت دروپال خود به مدیریت سرور (سی پنل، دایرکت ادمین و...) رفته و از طریق منوی مدیریت فایل ها (File Manager) به پوشه sites/all/themes بروید.

آموزش نصب قالب دروپال

بارگزاری پوسته دروپال روی سرور

پوشه پوسته را در همان دایرکتوری (sites/all/themes) بارگزاری نموده و از حال فشرده خارج کنید.

فعالسازی پوسته دروپال بعنوان پوسته پیشفرض

حال مدیریت دروپال را گشوده و به صفحه نمایش (Appearance) بروید. سپس پوسته بارگزاری شده را انتخاب، فعال و بعنوان پوسته پیشفرض سیستم معرفی نمایید (Enable and set default).

آموزش نصب قالب دروپال

تکمیل نصب پوسته

برای استفاده از تمامی امکانات پوسته لازم است ماژول ها و سایر فایل های موجود در بسته نصبی پوسته را بارگزاری کرده و بکار گیرید. برای این منظور از طریق مدیریت فایلهای سرور (File Manager) به پوشه site/all پوسته رفته و محتویات پوشه site/all پوسته را اعم از پوشه های libraries و modules روی پوشه site/all پوسته خود بارگزاری نمایید.

در پوشه بسته نصبی قالب به پوشه sites باز گشته و از آنجا به پوشه default بروید و محتویات آنرا روی پوشه sites/default سرور، بارگزاری کنید. فایل های settings.php و default.settings.php را بارگزاری نکنید. در این مرحله ممکن است به مشکلات مربوط به عدم دسترسی برخورد نمایید. این دسته از مشکلات بخاطر سطح دسترسی (Permission) خاصی است که دروپال برای پوشه sites/default تعیین کرده است. برای رفع این مشکل، موقتاً سطح دسترسی (Permission) پوشه یادشده را به ۷۵۵ تغییر داده و بارگزاری را بانجام برسانید. فراموش نکنید پس از اتمام بارگزاری، سطح دسترسی را دوباره برابر با مقدار اولیه تنظیم نمایید.

آموزش نصب قالب دروپال

حال می تونید تمام ماژول های پوسته را بصورت فعال در اختیار داشته باشید و از تمامی امکانات پوسته بهره گیرید. بعنوان آخرین گام نیز می توانید به نصب اطلاعات نمونه قالب اقدام کنید. پس از نصب این اطلاعات، ظاهر وب سایت شما دقیقاً مانند وب سایتی خواهد شد که در پیش نمایش قالبی که هم اکنون نصب کرده اید مشاهده می شود.

سفارشهای من

سبد سفارش، تهی ست

پوسته های پیشنهادی

Product Info