جوملا برای نصب افزونه ها و قالب های خود یک فرم اختصاصی دارد که از طریق مدیریت افزونه ها در دسترس است. برای نصب یک قالب جوملا از منوی افزونه ها به مدیریت و سپس به نصب بروید. در فرم باز شده یک فیلد انتخاب فایل وجود دارد که می توانید به کمک آن فایل فشرده قالب را انتخاب کنید. پس از انتخاب آن، با استفاده از دکمه آبی رنگ آپلود می توانید قالب را روی وب سیستم بارگزاری کنید.

آموزش نصب قالب جوملا

بکارگیری قالب نصب شده در جوملا

پس از طی مرحله بالا، اگرچه قالب روی سیستم شما نصب شده ولی برای بکارگیری آن یک مرحله عملیات دیگر لازم است و آن رفتن به منوی افزونه ها و سپس قالب هاست و بعد از آنهم باید قالب را بعنوان قالب پیشفرض وب سایتتان انتخاب کنید. برای این منظور می توانید روی آیکن ستاره کنار نام قالب مورد نظر کلیک کنید تا ستاره به رنگ زرد درآید. یا اینکه چک باکس کنار آن را فعال نموده و دکمه پیشفرض را در بالای فرم کلیک نمایید. از این پس قالب مورد نظر در تمامی صفحات وب سایت شما بعنوان قالب پیشفرض مورد استفاده قرار می گیرد. مگر اینکه در یک یا چند صفحه خاص قالبهای دیگری به صفحه اختصاص داده شده باشد. این یک قابلیت مهم از جوملاست که به شما این امکان را می دهد که برای صفحات گوناگون، قالبهای گوناگون استفاده کنید.

آموزش نصب قالب جوملا

اختصاص یک قالب به یک یا چند صفحه خاص در جوملا

همانگونه که در بخش پیشین گفته شد، شما با استفاده از امکانات تخصیص منوی جوملا در بخش قالب های جوملا می توانید یک قالب خاص را بعنوان قالب پیشفرض انتخاب نموده و قالب یا قالبهایی دیگر را برای نمایش در صفحاتی خاص به سیستم معرفی نمایید. بدین ترتیب در صفحاتی که شما تعیین کرده اید قالب هایی غیر از قالب پیشفرض مورد استفاده قرار خواهد گرفت. برای اختصاص یک قالب به یک یا چند صفحه خاص باید قالب مورد نظر قالب پیشفرض وب سایت نباشد. بعد از اظمینان از این موضوع در بخش مدیریت قالب ها روی قالب مورد نظر کلیک کرده و سپس روی تب تخصیص منو (Menu Assignment) کلیک کنید.

آموزش نصب قالب جوملا

همانگونه که در تصویر بالا مشاهده می کنید در تب تخصیص منو، تمامی منو آیتم های وب سایت شما موجود و قابل انتخاب است. برای تخصیص قالب حاضر به صفحات مورد نظر، چک باکس کنار هر صفحه (منو آیتم) را فعال کرده و در انتها روی دکمه ذخیره و بستن (Save and Close) کلیک کنید. از این پس قالب مورد نظر شما در صفحاتی که انتخاب کردید، بعنوان قالب فعال مورد استفاده قرار گرفته و در مابقی صفحات، قالب پیشفرض فعال خواهد بود.

چه تعداد قالب در وبسایتم می توانم استفاده کنم؟

شما می توانید به هر تعداد قالب که نیاز دارید را بعنوان قالب اختصاصی صفحات خاص مورد استفاده قرار دهید و با هیچ محدودیتی در استفاده از قالبهای متعدد در جوملا مواجه نیستید.

سفارشهای من

سبد سفارش، تهی ست

پوسته های پیشنهادی

Product Info